ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi

MAVER!CK$

Numri i postimeve : 28
Join date : 01/05/2008

Real Madrid po thuajse prek titullin Empty
MesazhTitulli: Real Madrid po thuajse prek titullin   Real Madrid po thuajse prek titullin Icon_minitimeFri May 02, 2008 6:23 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Real Madrid ka shėnuar fitore prej 3-0 ndaj Atletic Bilbaos, duke iu afruar edhe mė shumė mbrojtjes sė titullit nė La Liga, qė matematikisht ende mund tė arrihet nga Villarreali, qė fitoi 1-0 ndaj Real Betisit.
Njė gol i hershėm i shėnuar nga Saviola (14’) solli epėrsinė pėr Realin, ndėrsa fitoren e vulosėn edhe dy gola tė tjerė tė shėnuar nga Robben (74’) dhe Higuain (79’). Rasti mė i mirė pėr Atleticon ishte penaltia e humbur nga Garmendia, nė minutėn e 37-tė tė ndeshjes.

Villarreal, po ashtu ka fituar me rezultat minimal si mysafir ndaj Real Betisit, me golin e shėnuar nga Marcos Senna pas 16 minutash lojė, fitore qė shtyn kėshtu festėn e Realin pėr tė titull.

Deri nė fund tė kampionatit kanė mbetur edhe katėr ndeshjes. Real tash grumbullon 75 pikė, dhjetė mė shumė se Villarreal, ndėrsa Barcelona renditet e treta me 61 pikė.