hacking-ks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorLėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve Empty
MesazhTitulli: Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve   Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve Icon_minitimeTue May 13, 2008 6:53 pm

Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve F0512015651277mum5
Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve F0512015651277mum5.54d24cd087Gmail ka njė lėshim serioz tė sigurisė i cili u mundėson spamerėve tė kalojnė kufizimet e sigurisė dhe tė dėrgojnė mijėra porosi e-maili nė adresa tė ndryshme.
Lėshimin e ka zbuluar INSERT (Information Security Research Team), njė grup ekspertėsh nga universiteti pėr marrėdhėnie me publikun nė Mayaguez dhe universiteti shtetėror Cear nė Brazil.

Sipas raportit tė tyre, lėshimi gjendet nė mėnyrėn sesi Gmail pėrcjellė (anglisht - forward) porositė, dhe u mundėson spamerėve tė kalojnė kufizimin prej 500 adresave sa janė tė mundshme qė pėrnjėherė tė dėrgohen nga Gmail. Google ende nuk ka komentuar tė gjeturat e tyre.

Lėshimet e kėtilla janė njė problem i madh kur merret parasysh se Gmail ėshtė njė nga shėrbimet mė tė popullarizuara pėr dėrgimin dhe pranimin e postės elektronikė nė botė dhe si tė tillė ėshtė vėshtirė ėshtė ta futėsh nė listėn e zezė (anglisht - blacklist) dhe nė kėtė mėnyrė tė ndalojnė spamerėt tė dėrgojnė porosi tė padėshirueshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lėshimi nė Gmail u hap dyert spamerėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: Teknologji & zbulime shkencore-
Kėrce tek: