hacking-ks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Roboti ne vend te ushtarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorRoboti ne vend te ushtarit Empty
MesazhTitulli: Roboti ne vend te ushtarit   Roboti ne vend te ushtarit Icon_minitimeMon May 05, 2008 11:14 pm

Roboti ne vend te ushtarit 87803384f_0429051300831_m

Ushtari i ri izraelit nuk fle asnjėherė derisa ėshtė roje, sepse thjesht ėshtė njė robot. Mund tė bart edhe pesha tė rėnda dhe tė jetė i pajisur me pushkė automatike si dhe kamerė pėr tė mbikėqyrur rajone tė ndjeshme siē janė kufijtė.
Hulumtuesit i kanė treguar kėtė robot agjencisė sė lajmeve Associated Press. Ata thonė se roboti mund tė zėvendėsojė ushtarėt nė rajone tė rrezikshme dhe kėshtu tė zvogėlojnė humbjet.

Ky robot i ėshtė bashkuar fluturakeve pa pilot si sisteme pa njerėz tė cilat i pėrdorė ushtria izraelite.

Qendra mbikėqyrėse e robotit mund tė jetė larg nga fushėbeteja. Ai duket si njė videolojė me joystick apo me timon e pedale pėr vozitėsin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosova123
Admin
Admin
Kosova123

Numri i postimeve : 52
Join date : 13/07/2009
Age : 30
Location : Prishtina

Roboti ne vend te ushtarit Empty
MesazhTitulli: Hack-Ks   Roboti ne vend te ushtarit Icon_minitimeMon Dec 28, 2009 10:51 am

Interesante Kjo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.forumikosovar1.albanianforum.net
 
Roboti ne vend te ushtarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: Teknologji & zbulime shkencore-
Kėrce tek: