ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi

Manchester United njė fitore larg titullit

Join date : 02/05/2008
Age : 30
Location : Man utd

Manchester United njė fitore larg titullit Empty
MesazhTitulli: Manchester United njė fitore larg titullit   Manchester United njė fitore larg titullit Icon_minitimeSun May 04, 2008 12:17 pm

Manchester United ka bėrė edhe njė hap drejt titullit tė Premierligės, pasi qė mposhti ekipin e West Ham United nė Old Trafford me rezultat 4-1, megjithėse mė shumė se gjysmėn e ndeshjes luajti me 10 lojtarė.

Cristiano Ronaldo shėnoi dy herė, ndėrsa Carlos Tevez dhe Michael Carrick qė tė dy shėnuan nga njė gol kundėr ish-klubit tė tyre, derisa United tash kryeson me 84 pikė, me vetėm edhe njė ndeshje tė mbetur.

Ronaldo, i cili dje u emėrua Futbollisti i Vitit nė Angli, pėr tė dytin sezon, i solli avantazhin e hershėm Unitedit (3’), ndėrsa dyfishoi atė pas 24 minutash, pėr tė ēuar nė 40 numrin e golave tė tij kėtė sezon nė tė gjitha garat. Dy minuta mė vonė (26’), ish sulmuesi i West Hamit, Carlos Tevez, shėnoi golin e tretė me anė tė njė goditjeje nga distanca, dy minuta para se Dean Ashton tė pėrgjigjet pėr tė ngushtuar rezultatin nė 3-1 (28’).

United mbetėn me 10 lojtarė kur Nani u pėrjashtua tetė minuta para fundit tė pjesės sė parė. Carrick vulosi ndeshjen me njė gol tė pjesės sė dytė, tė shėnuar pasi qė goditja e tij u devijua nga Neill (59’).

Chelsea, qė tė hėnėn do tė udhėtojė tek Newcastle United, tash grumbullon 81 pikė. Nėse klubi nga Londra humb tė hėnėn, titulli do tė jetė i djajve tė kuq, edhe nėse kėta humben nė ndeshjen e fundit ndaj Wiganit dhe blutė fitojnė ndaj Boltonit. Por nėse Chelsea fiton apo sė paku barazon nė ndeshjen e tė hėnės, gjithēka do tė mbetet pėr javėn e fundit tė ndeshjeve tė Premierligės.