hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Qysh me kriju Server ne CS 1.6 No Steam per Windows Only

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeraTy
Super moderator
Super moderator
avatar

Numri i postimeve : 215
Join date : 02/05/2008
Age : 24
Location : Man utd

MesazhTitulli: Qysh me kriju Server ne CS 1.6 No Steam per Windows Only   Fri May 02, 2008 2:06 pm

*******************************************
*Tuto by GvHacker
*Instalimi i serverit ne CS 1.6 No Steam per Windows
*******************************************


Tash ju duhet te keni kete program:

1. http://www.steampowered.com/download/hldsupdatetool.exe

Mos haroni duhet ta keni IP Statike!

Tani duhet te keni krijuar nji folder, une e kam krijuar kshtu: C:\HLDS
Pasi ta beni kete e hapni programin e pare dhe e instaloni ne C:\HLDS
Tash duhet te shko te Start, Run dhe shkruani cmd dhe stypni OK, do tju hapet Command Promt.
Aty t CMD duhet ta shkruni kshtu: cd C:\HLDS pastaj shkruani kshtu: hldsupdatetool.exe -command update -game valve

Do te pritni pak minuta!
Pai te jet e mbaruar kjo mo e fikni deri kur te del mesazhi HLDS Instalation Up to date!
Tani shtypni Enter dhe ma posht shkruani kshtu: hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike Shtypni enter!

Nqofse nuk vu del Up to Date ather merni krejt fajlat e Valves si p.sh. C:\Program Files\Valve krejt kejt kopjojeni edhe e futni ne C:\HLDS

Tash downladoni kete:
http://www.gnx.ro/downloads/tutorial...patch.3382.zip
dhe ekstraktojeni ne C:\HLDS.

Tani duhet ta konfigurojm Server.cfg!
Mund ta gjeni ne C:\HLDS\cstrike\server.cfg
Hapeni ate ne NotePad edhe fshijeni krejt at tekstin aty edhe shkruani kshtu:

hostname "Shkruani emrin e serverit tend si te duash"
mp_autokick 0
mp_autocrosshair 0
mp_autoteambalance 0
mp_buytime 2
mp_consistency 1
mp_c4timer 35
mp_fadetoblack 0
mp_falldamage 0
mp_flashlight 1
mp_forcecamera 3
mp_forcechasecam 2
mp_friendlyfire 1
mp_freezetime 3
mp_fraglimit 0
mp_hostagepenalty 0
mp_limitteams 6
mp_logfile 1
mp_logmessages 1
mp_logdetail 3
mp_maxrounds 0
mp_playerid 0
mp_roundtime 3
mp_startmoney 800
mp_timelimit 35
mp_tkpunish 0
mp_winlimit 0

sv_aim 0
sv_airaccelerate 10
sv_airmove 1
sv_allowdownload 1
sv_clienttrace 1.0
sv_clipmode 0
sv_allowupload 1
sv_cheats 0
sv_gravity 800
sv_lan 1
sv_maxrate 7000
sv_maxspeed 320
sv_maxupdaterate 101
sys_ticrate 10000
decalfrequency 60
pausable 0
log on
decalfrequency 60
edgefriction 2
host_framerate 0
exec listip.cfg
exec banned.cfg
rcon_password r3con-ndryshoje veq kete r3con

Pasi ti keni kryer kta snede ather ju duhet ta beni patjeter Save!

Tani duhet ta instaloni Admin Mod per Windows: ktu e keni:

http://sourceforge.net/project/downl..._mirror=heanet

Pasi ta downladoni kete ather Exraktoni AdminMod ne Desktop dhe hapni ate dhe shkone install_admin.vbs shtypni 2 her edhe shtypni OK, pastaj Yes, pastaj 1 shkruani dhe OK, pastaj Yes si shkon prcedura ju duhet ti beni krejt PO!

Tani per ta konfiguruar ket Admin Mod ather ju duhet te shkoni kshtu:
C:\HLDS\cstrike\addons\adminmod\config dhe hapni adminmod.cfg ate hapni ne NotePad!
Ktu do te keni shum pun!

Tash aty gjejeni kete: admin_balance_teams 0 leje keshtu me 0!
Tash gjeni kete: admin_bot_protection 0 edhe ket lejeni 0!
Tash gjejeni kete: admin_connect_msg "Welcome to the Real World..." Kete ne thojza mund ta nryshoni p.sh. MNir se erdhet te serveri jon!
Tash gjejeni kete: admin_cs_restrict 0 por hiiqjani 0 edhe shkruani 1!
Tash gjejeni kete: admin_debug 0 leje kshtu ket
Gjejeni ket: admin_fun_mode 0 lejeni kshtu!
Gjejeni kete: admin_fx 0 por kete ndryshonja dhe bejeni 1
Gjejeni kete: admin_highlander 0 por lejeni kshtu!
Gjejeni kete: admin_ignore_immunity 0 por benjani 1
Find: admin_repeat_msg "Kete ndryshonja si psh Jeni duke luajtur ne servrintone!"
Find: admin_quiet 0 lejeni kshtu!
Find: allow_client_exec 0 ne vend te 0 bejeni 1
Find: password_field _pw-home dhe kur te hyni ne loj pastaj si admin ather ju duhet beni ne Console kshtu /setinfo pass pw-home!
Find: reserve_slots 0 bejeni 2!
Find: reserve_type 0 lejeni keshtu!
Mir tash bonjani Save!

Au bre u lodha tu shkrujt mo po hajt se pe mbaroj!

Tash duhet ta instaloni Stats Me!
Mund ta merni ketu:

http://sourceforge.net/project/downl...use_mirror=ovh

Nqofse ka naj Error mund ta merni edhe ketu:

http://sourceforge.net/project/downl...se_mirror=kent

Me siguri kjo ska Error edhe sduhet te ket!
Tash ekstraktojeni te C:\HLDS\cstrike
Tash shkoni ktu C:\HLDS\cstrike\addons\metamod dhe hapni plugins.ini 2 her!
Tash fshijeni ate dhe shkruani kshtu: win32 addons\statsme\dlls\statsme_mm.dll
dhe Save!
Tash duhet te shkojm ktu: C:\HLDS\cstrike\addons\statsme dhe hapni statsme.cfg dhe e hapni ne NotePad!
Tani duhet ta modifikoni passwordin kshtu:
Gjejeni kete: sm_menupassword "r3wt" kete password fshijeni dhe bejeni ate te parin kur e bet ather te server.cfg!
Dhe kur te hini ne loj me pas ne Console duhet ta shkruani kshtu: statsme_menu password_from_statsme.cfg.cfg!

Tash a deshironi qe te beni /rank dhe /top15?
Mendoj se po krejt serverat gati e kan ashtu!
Tash hapni statsme.cfg edhe njiher dhe gjejeni kete: sm_storebyauth prej 0 bejeni 1, neqofse eshte 1 ather lejeni ashtu dhe bejeni Save!
Nqofse doni ta beni serverin e siguruar per mos lejime te hackimeve si psht BadBoy, Super WallHck etj!
Per ta modifikuar kete duhet te shkoni kshtu C:\HLDS\cstrike dhe e hapni libist.gam me NotePad dhe gjejeni kete: secure prej 1 beni 0 ose nqofse doni ti lejoni njerzt tjer qe te luajn me hack lejeni qashtu, por ma mir osht mos me hack dhe prej 1 bejeni 0 dhe Save!

Tash per ta filluar serverin per ta bere gati ather ju duhet te shkoni kshtu: C:\HLDS dhe hapni hlds.exe dhe do tju dal nji dritare e vogel kshtu:

Game: Counter Strike mos e ndryshoni!
Server name: Emrin e serverit qe e bet te server.cfg ama njisoj si aty!
Map: cilin map e deshironi! une e kam zgjedh de_aztec_0 a ju cellen doni!
Network: Internet bejeni!
Max Player: une e bera 8 a ju sa te doni deri ne 35!
UDP Port: 27015 mos e ndryshoni!

RCON Password: ktu bejeni passwordin qe e keni bere me pare e keni shkruar ne server.cfg dhe te statsme.cfg!

Nqofse ti vendoni Valve Anti Cheat per mos ti lejuar ato qe hyn me hack ne serverin tend! Nqofse doni qe te hyn me hack ather mos e selektoni!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.shkoshiko.net
 
Qysh me kriju Server ne CS 1.6 No Steam per Windows Only
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: E-Books | Tutorials-
Kėrce tek: