hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BeraTy
Super moderator
Super moderator
avatar

Numri i postimeve : 215
Join date : 02/05/2008
Age : 24
Location : Man utd

MesazhTitulli: Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]   Fri May 02, 2008 2:01 pm

Si ta bejme dynamic ip shkojme My Network Places anash dritares e keni
View my network connections klikoni mbi te dhe pasi tju hapet dritarja klikoni mbi Local Area Connection me te djathten Properties pasi tju paraqitet ditarja e zgjedhni Internet Protocol (TCP/IP) e keni butonin aty afer ja boni prap Properties dhe ia bon Use following IP adress e jep nje ip adrese palidhje edhe klikoni OK> prap OK ose cancel te disa dhe prisni 1 min prap kthehuni tek e njejta dritare ne Internet Protocol (TCP/IP) prap Properties dhe qetash ia bon Obtain an IP adress automatically edhe qaq u kry

Por gjithashtu mundemi edhe ne kete metode procesi vijon permes command prompt window dmth shkojme :
Start > Run > cmd
dhe pasi te na hapet cmd e shkrun qiket:

Quote:
ipconfig /release

pret 10 sec dhe e shenon pastaj keshtu:

Quote:
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.shkoshiko.net
 
Si ta beni Dynamic IP [IP te ndryshueshme]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: E-Books | Tutorials-
Kėrce tek: