hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Trojanėt sulmojnė edhe Celularet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kosova123
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 52
Join date : 13/07/2009
Age : 27
Location : Prishtina

MesazhTitulli: Trojanėt sulmojnė edhe Celularet   Sun Dec 27, 2009 3:24 pm

Trojanėt, programet softuerike dashakeqe tė cilėt janė karakteristike pėr internet dhe pajisje kompjuterike, janė paraqitur edhe nė telefonat celularė.

Sipas pohimeve tė kompanisė Kaspersky Lab (njė prej kompanive kryesore nė sektorin e zhvillimit tė sistemeve tė sigurisė), ėshtė zbuluar trojani Python.Flocker i cili sulmon telefonat celularė qė funksionojnė nėn sistemin operativ Symbian.

Ėshtė zbuluar se trojani mund tė transferojė shuma tė vogla tė parave nga xhirollogaria e pėrdoruesit nė atė tė sulmuesit.

Duke pasur parasysh se caku i sulmuesve ėshtė operatori i telefonisė mobile nga Indonezia, pėrdoruesit nga Evropa dhe pjesėt tjera tė botės nuk kanė probleme me trojanin nė fjalė.

Trojani ėshtė shkruar nė gjuhėn programuese Python dhe bartet me anė tė porosive SMS e cila nė fakt ėshtė urdhėr pėr transferimi i parave nga njė llogari bankare njė tjetrėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumikosovar1.albanianforum.net
 
Trojanėt sulmojnė edhe Celularet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: MOBILE | PHREAKING-
Kėrce tek: