hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Microsoft futet nė Hyundai e Kia

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Microsoft futet nė Hyundai e Kia   Wed May 07, 2008 2:34 pmPas marrėveshjeve tė nėnshkruara vitin e kaluar me Ford e Fiat, nė automjetet e tė cilėve gjiganti softuerik instalon zgjidhjet e veta softuerike-harduerike, Microsoft ka nėnshkruar marrėveshje edhe me konglomeratin Hyundai-Kia Automotive Group.
Me nėnshkrimin e marrėveshjes nė mes tė Microsoft e Hyundai-Kia Automotive Group ėshtė realizuar bashkėpunimi sipas sė cilit tė dy kompanitė do tė punojnė sė bashku nė avancimin e sistemeve softuerike-harduerike tė cilat integrohen nė automjetet, qė u mundėsojnė vozitėsve shfrytėzim tė avancuar tė celularit, audio sistemit dhe pajisjeve tjera tė cilat mund tė lidhen nė mes veti. Marrėveshja e nėnshkruar pėr bashkėpunim bazohet nė platformėn Auto tė Microsoftit.

Produktet e para tė cilat do tė paraqiten nė treg si rezultat i kėtij bashkėpunimi do tė mund tė shihnin dritėn vetėm nė vitin 2010, mirėpo sipas pohimeve tė dy kompanive, vozitėsve do tu ofrojnė kėnaqėsi tė paharrueshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Microsoft futet nė Hyundai e Kia
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: Teknologji & zbulime shkencore-
Kėrce tek: