hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Laptopi me i fuqishem ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Laptopi me i fuqishem ne bote   Mon May 05, 2008 11:15 pmNga kompania Alienware veēmė jemi mėsuar me desktopė dhe laptopė tė cilėt me performansat e tyre thyejnė ēdo kufi, e rast i ngjashėm ėshtė edhe me laptopin mė tė ri prej saj, Alienware Area-51 m17x.
Bėhet fjalė pėr laptopin me ekran tė diagonales 17 inēėshe, rezolucion 1920 x 1200 piksela dhe me njė harduer tė pabesueshėm brenda tij: dy kartela grafike NVIDIA tė klasės GTX, dy apo madje tre disqe tė forta nė fushėn RAID dhe procesorin Core 2 Extreme.

Kėtu janė edhe imtėsirat tjera sipas tė cilave Alienware ėshtė tashmė e njohur, siē janė tastiera e ndriēuar me mundėsia e vendosjes sė baterisė shtesė.

Nė variantin mė tė pajisur ky laptop ia kalon, qė nuk ėshtė gjė e vogėl, edhe Dell-in XPS m1730, i cili gjithashtu ka performansa jashtėzakonisht tė mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laptopi me i fuqishem ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: Teknologji & zbulime shkencore-
Kėrce tek: