hacking-ks
 
ForumForum  PortalliPortalli  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mulix
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve : 38
Join date : 02/05/2008
Location : man utd

MesazhTitulli: Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge   Fri May 02, 2008 7:51 pm

Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge

Per te lexuar tekstin e nje kenge qe luhet ne media player 9 shkarkohet
nje plugin "Caption e Lyrics Power toy"qe pasi instalohet gjendet
tek winMedia player ne Tools/Plugin
linku shkarkimit
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=345
Sigurohu qe ke windows media player version 9 duke klikuar tek Help/about
Nqs versioni eshte nen 9, klikohet ne help/update
=====
nje program tjeter qe gjen tekstet e kengeve eshte evil lyrics
me databaze rreth 5 miljon tekste kengesh
linku shkarkimit http://www.evillabs.sk/evillyrics/download.php
kur programi hapet fut Emrin e kengetarit dhe kengen klikohet kerko anash ne cep lart
jepet komplet teksti kenges i ben select all/copy tekstit
hapet windows mediaplayer/klikohetview/now playing tools/vihet nje pike tek
Lyrics dhe nje pike tek Caption
klikohet anash tek media library del lista e kengeve
ben right klik te titulli kenges qe i ke gjetur tekstin/properties
ben paste tekstin e kopjuar te kutia e mesit koments
==
pasi mbaron kete klikon tek linku i kenges ne liste per ta luajtur me te filluar kenga te luaje do shohesh edhe tekstin poshte
=====
Per Winampin mund te perdoret nje plugin per tekstet Lyrics Master
http://www.wmplugins.com/ItemDetail.aspx?ItemID=346 ose MP3 Manager
=====
Nje player shume me cilesi qe ja vlen te kontrollohet eshte Fubar version 0.82
http://www.foobar2000.org/
programi mp3 formatin e ka te shkruar si mpeg-3
cilesia e zerit e shkelqyer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.khg-crew.ws
 
Si te lexojme tekstin kur degjojme nje kenge
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
hacking-ks :: Hacking boxi :: E-Books | Tutorials-
Kėrce tek: